AKTIVNÍ MĚSTO

AKTIVNÍ MĚSTO

Vážení rodiče z Prahy 5 a 6,

Rádi bychom Vás pozdravili na začátku nového školního roku a informovali Vás o aktuální nabídce pro školní rok 2021/2022. Radnice MČ Praha 5 a Praha 6 nově vyhlašuje projekt na podporu pravidelné sportovní činnosti u dětí. Podpora je určena všem dětem do 18 let, které mají trvalé bydliště na Praze 5 a 6 a které během školního roku vykonávají alespoň jedenkrát týdně sportovní činnost u některého z registrovaných poskytovatelů. Příspěvek ve výši 1000 Kč (v případě bydliště na Praze 6 600 Kč) je možné čerpat na úhradu kurzovného nebo na členský příspěvek. Pozor, rozpočet na příspěvky je omezený, proto s žádostí o příspěvek nečekejte. Veškeré informace naleznete na webu www.aktivnimesto.cz

Jak postupovat?

 1. Zaregistrujte se
  Abyste mohli využít nabídky Vaší radnice, je potřeba se nejprve zaregistrovat. Při registraci zadáte osobní údaje o sobě a pokud budete chtít čerpat příspěvky pro Vaše děti, rovněž o nich. Při registraci zvolíte, ke kterému Aktivnímu městu se chcete primárně přihlásit. Většinou je to místo Vašeho trvalého pobytu, ale nemusí tomu tak být vždy. Pokud třeba bydlíte jinde než děti a chcete získat příspěvek pro ně, bude pro radnici klíčové posoudit, kde bydlí ony a ne Vy. V každém případě údaje při registraci zadávejte přesně podle občanského průkazu nebo rodného litu. I malá nepřesnost může vést k tomu, že Váš účet nebude následně fungovat.
 2. Přihlaste se
  Pár minut po registraci Vám přijdou do mailu přihlašovací údaje. Login (používáme Váš e-mail) a heslo. S nimi se můžete hned přihlásita podívat se, jaké příspěvky a informace Vaše aktivní město nabízí. Ještě to ale nebude 100% fungovat, musíme Vás totiž ověřit.
 3. Počkejte na ověření
  Abyste mohli žádat o příspěvky a objednávat aktivity, je potřeba údaje zadané při registraci ještě ověřit. Toto ověření provádí radnice Aktivního města, ke kterému se hlásíte, vůči registru obyvatel a zabere zpravidla 3-5 pracovních dnů. O výsledku Vás vyrozumíme mailem.
 4. V případě, že budete potřebovat pomoc, využijte prosím na webu Aktivního města chatovací okno v pravém dolním rohu obrazovky. Zavolat můžete rovněž na naši zákaznickou linku, která ale může být v exponovaných časech z důvodů většího množství dotazů vytížená. Pokud nechcete čekat nebo máte složitější dotaz, kontaktujte nás prosím e-mailem na info@aktivnimesto.cz.
 5. POZOR! Po úspěšném ověření teprve žádáte o příspěvky. Tj. ještě nemáte nárok na příspěvek. Příspěvek získáte teprve tím, že dítě přiřadíte ke konkrétní aktivitě. V našem případě se jedná o aktivitu „Tréninky 1.pololetí 2021/22“, poskytovatel Studio K Barrandov.
 6. Poté, co učiníte druhý krok – přiřadíte dítě k dané aktivitě – získáváte výši příspěvku viz výše a od platby tréninků si prosím odečtěte částku 1.000 Kč (případně pokud bydlíte na Praze 6 600 Kč).
 7. Pokud dítě nepřiřadíte ke konkrétní aktivitě nelze si příspěvek nárokovat, protože dítě nám nepropadne do systému – tudíž ani netušíme, že jste o příspěvek chtěli žádat! PROSÍME TEDY O ŘÁDNÉ DOKONČENÍ PROCESU ŽÁDOSTI.